logo1 logo2 logo3 logo4 logo5

Warsztaty Artystyczne Stężyca

            Teatr Poza Sztuką jest nieformalnym projektem otwartym utworzonym w 2003 roku z inicjatywy Mariusza Florczyka na potrzeby działań kulturalno – edukacyjnych,  zajmującym się upowszechnianiem kultury wśród dzieci i młodzieży poprzez różne formy teatralne, popularyzację sztuki wokalnej, piosenki autorskiej itp., biorąc udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych. Teatr „Poza Sztuką” jest projektem „żywym” i zależnie od repertuaru wśród wykonawców stale współpracujących, spotkamy młodych wykonawców rozpoczynających swoją przygodę ze sztuką.

 

 WARSZTATY ARTYSTYCZNE (wczoraj i dziś...)

Wraz utworzeniem Ośrodka Szkoleniowo- Rekreacyjnego Słoneczne Wzgórze w Stężycy rozpoczęliśmy cykl wyjazdowych Warsztatów Artystycznych dla dzieci i młodzieży, które odbywają się w okresie wakacyjnym od roku 2007. Różnie to bywało... czasami frekwencja dopisywała, a czasami poświęcaliśmy swój czas nawet dla ośmiu uczestników. Zakres działań artystycznych miał szeroką skalę od działań teatralnych, plastycznych aż do muzycznych uniesień – instruktorzy teatralni, nauki gry na gitarze, nauki sztuki wokalnej jak też nauki gry na perkusji starali się zawsze łącząc rekreację z ciężką pracą zaszczepić jak najwięcej emocji i wrażliwości jaką niesie ze sobą sztuka i działania artystyczne.

Po tylu latach mamy pewnie i zwolenników i przeciwników naszych działań ale są wśród uczestników starzy bywalcy... traktujący ośrodek jako swoje miejsce… z którymi przeżyliśmy zarówno smak wspaniałej zabawy jak też wiele artystycznych emocji – dawniej kiedy czytaliśmy im bajki mówiliśmy o nich „..kochane dzieciaki...” - dziś to już młodzi ludzie, uczestniczący w wielu artystycznych projektach.

Nie ukrywamy że obserwując wasze działania jesteśmy z was dumni i bez względu na to jak potoczą się losy i gdzie pokierują was drogi, mamy przeświadczenie że było warto poświęcić czas na waszą artystyczną edukację, wierząc że teatr i muzyka stale będą wam towarzyszyły w dorosłym życiu. Mamy nadzieję że wszystko co najlepsze jeszcze przed nami... że formuła Warsztatów Artystycznych stworzy nam możliwość przeżywania wielu teatralnych i muzycznych przygód zarówno dla stałych bywalców jak też nowych uczestników, którzy będą chcieli się wybrać w artystyczne przestrzenie, rozszerzając swoją wiedzę z zakresu literatury muzyki i teatru. Zapraszamy Słonecznie!

Kontakt

Fundacja Słoneczne Wzgórze
83-322 Stężyca
ul. Kartuska 73A
NIP 589-200-91-01
REGON 221615555
KRS 0000411532
tel. 503 800 378
e-mail: JLIB_HTML_CLOAKING

Facebook

 

Organizacja pożytku publicznego

logo opp szpar

logo 1procent szpar

Licznik